RIMOKATOLIČKA ŽUPA VALPOVO

HR - 31550 Valpovo, Trg Kralja Tomislava 12

Radno vrijeme župnoga ureda:

od ponedjeljka do petka

od 9:00 do 11:00 i od 17:00 do 18:00

u ljetno doba (srpanj i kolovoz)

od ponedjeljka do petka

od 9:00 do 11:00.

Uredovno je vrijeme za redovite potrebe, osim u hitnom slučaju, za sprovod ili ispovijed bolesnika!

Raspored Sv. Misa:

Nedjeljom:

mise 8:00, 9:30 i 18:30

Blagdanom:

mise 8:00 i 18:30

Radnim danom mise od ponedjeljka do petka u 18:30, a subotom u 8:00

u ljetnom vremenu, u srpnju i kolovozu, mise od ponedjeljka do subote u 8:00

U došašću mise zornice od 9. do 24. prosinca radnim danom u 6:30.

OTVORENA CRKVA svaki dan od 09:00 do 12:00 i od 17:00 do 19:00. U ljetnomvremenu, u srpnju i kolovozu, od 7:00 do 12:00.

tel/fax: ++ 385 (0)31 651-513

U Valpovu se uz crkvu Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije nalazi župni samostan.

Gradnja samostana je početa 1738. i ima površinu 360 m2.

U njemu se nalaze prostorije župnog ureda.

......

Župnik Rimokatoličke župe Valpovo je Zvonko Mrak.

Zvonko Mrak, župnik

Župni vikar Rimokatoličke župe Valpovo je Josip Erjavac

vlč. JOSIP ERJAVAC, župni vikar u Valpovu

Josip Erjavac rođen je 3. travnja 1991. godine u Slavonskom Brodu, od oca Mirka i majke Reze r. Križanović. Nakon završene osnovne škole u Sibinju pohađa Srednju školu Matije Antuna Reljkovića u Slavonskom Brodu. Završivši srednju školu, upisuje se na Katolički bogoslovni fakultet u Sarajevu kao kandidat Đakovačko–osječke nadbiskupije. Za đakona je zaređen 16. listopada 2016. godine, a đakonski praktikum imao je u Župi Uzvišenja Sv. Križa u Osijeku. Za mladomisničko geslo izabrao je redak iz Poslanice Filipljanima: Sve mogu u Onome koji me jača (Fil 4,13). Mladu misu slavio je 16. srpnja 2017. u Župi sv. Filipa i Jakova apostola, Odvorci, odnosno u filijalnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Brčinu.

Župni vikar u župi Preslavnog Imena Marijina u Osijeku 3 od kolovoza 2017. do 21. kolovoza 2018. Istim danom 21. kolovoza 2018. imenovan župnim vikarom u župi Bezgrešnog začeća BDM u Valpovu.

PREDLAŽEMO POVEZNICE (LINKOVI) NA SLIJEDEĆE STRANICE:

Glas koncila

Katolici

Ured za pastoral braka i obitelji pri HBK

Đakovačko-Osječka biskupija

Na većini stranica nalazi se ova sličica.

Ako mišem stanete na sličicu pojavi se tekst vezan za udrugu ili aktivnost.
Kada kliknete  otvara Vam se mogućnost pregledavanja fotografija.

Na stranicama www.zupa-valpovo.com korištene su fotografije čiji su autori: Ladislav Pađen, Damir Stanić, Goran Dojkić, Miroslav Arambašić, Dragan Francuz, Ana Francuz, Josip Weissenberger, Zaim Saljiji, Veljko Čvagić, Foto "Anita" Valpovo i stare fotografije mještana Grada Valpova i prigradskih naselja. Arhiv: Župa Valpovo, Fotoklub Valpovo, ZTK Valpovo-Belišće,  Foto arhiv udruga na stranicama. Stranicu www.zupa-valpovo.com obnovljena je 2013. godine. Stranicu su napravili davor&dragan u Zajednici tehničke kulture Valpovo-Belišće.
Svako javno korištenje fotografskih i ostalih materijala, dijelova ili u cijelosti, nije dozvoljeno bez odobrenja autora.

Zakon o autorskim pravima