U Valpovu se uz crkvu Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije nalazi župni samostan.

Gradnja samostana je početa 1738. i ima površinu 360 m2.

U njemu se nalaze prostorije župnog ureda.

......

Župnik Rimokatoličke župe Valpovo je Zvonko Mrak.

Zvonko Mrak, župnik

Župni vikar Rimokatoličke župe Valpovo je Mario Žigman

Mario Žigman, vikar

Mario Žigman rođen je 25. svibnja 1990. godine u Đakovu, od oca Željka i majke Ljiljane r. Jurić. Nakon završene osnovne škole u Selcima Đakovačkima upisuje Srednju strukovnu školu Antuna Horvata u Đakovu, smjer računalni tehničar za strojarstvo. Završivši srednju školu, upisuje Katolički bogoslovni fakultet u Đakovu kao student laik. Nakon prve godine studija pristupa u Bogoslovno sjemenište u Đakovu. Za đakona je zaređen 16. listopada 2016. godine, a đakonski praktikum imao je u Župi Preslavnoga Imena Marijina u Osijeku. Za mladomisničko geslo izabrao je redak iz Isusove velikosvećeničke molitve: Sve moje, tvoje je! (Iv 17,10). Mladu misu slavit će u nedjelju, 2. srpnja 2017. godine, u Župi Snježne Gospe, u Selcima Đakovačkim.

RIMOKATOLIČKA ŽUPA VALPOVO

HR - 31550 Valpovo, Trg Kralja Tomislava 12

Radno vrijeme župnoga ureda od ponedjeljka do petka  od 9 - 11 i od 17 - 18
Za bolesnike i prijavu sprovoda zovite u svako vrijeme 651 – 513

Raspored Sv. Misa:

Mise su radnim danom u 18.30 a subotom u 8 sati, a mise nedejljom u župnoj Crkvi su u 8,00 župna; 9,30 dječja i večernja u 18.30

tel/fax: ++ 385 (0)31 651-513

Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

PREDLAŽEMO POVEZNICE (LINKOVI) NA SLIJEDEĆE STRANICE:

Glas koncila

Katolici

Ured za pastoral braka i obitelji pri HBK

Đakovačko-Osječka biskupija

Na većini stranica nalazi se ova sličica.

Ako mišem stanete na sličicu pojavi se tekst vezan za udrugu ili aktivnost.
Kada kliknete  otvara Vam se mogućnost pregledavanja fotografija.

Na stranicama www.zupa-valpovo.com korištene su fotografije čiji su autori: Ladislav Pađen, Damir Stanić, Goran Dojkić, Miroslav Arambašić, Dragan Francuz, Ana Francuz, Josip Weissenberger, Zaim Saljiji, Veljko Čvagić, Foto "Anita" Valpovo i stare fotografije mještana Grada Valpova i prigradskih naselja. Arhiv: Župa Valpovo, Fotoklub Valpovo, ZTK Valpovo-Belišće,  Foto arhiv udruga na stranicama. Stranicu www.zupa-valpovo.com obnovljena je 2013. godine. Stranicu su napravili davor&dragan u Zajednici tehničke kulture Valpovo-Belišće.
Svako javno korištenje fotografskih i ostalih materijala, dijelova ili u cijelosti, nije dozvoljeno bez odobrenja autora.

Zakon o autorskim pravima